Zaproszenie na "Korowód i Bal Świętych"

 

ZAPROSZENIE DLA KRĘGÓW RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami na „Korowód i Bal Świętych”. Inicjatywę zwaną „Korowodem” podejmujemy pierwszy raz przy naszym Sanktuarium.

I. Nazwa wydarzenia

* korowód – długi szereg osób posuwających się jedna za drugą
  [Słownik Języka Polskiego PWN]

Jesteśmy powołani do świętości. Na tej drodze może nas wspomagać wzór Świętych, którzy niejako przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i postępując ich śladami łatwiej dotrzeć do obranego celu, jakim jest Zbawienie.

II. Cel i adresat wydarzenia

Korowód Świętych ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych Kościoła, by za ich przykładem i z ich orędownictwem dążyć ku Zbawieniu. Poprzez przybliżenie postaci świętych oraz ciekawe ukazanie historii ich życia chcemy udowodnić, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie z krwi i kości, tacy jak my – a zatem „taki duży, taki mały może świętym być...”!

Jednocześnie ma to być alternatywa dla rodziców, którzy nie chcieliby, aby ich pociechy brały udział w obchodzonych tego dnia w wielu przedszkolach i szkołach zwyczajach Halloween.

Korowód Świętych nie powinien być jednak postrzegany jako coś negatywnego, czyli „przeciwko” lub „w odpowiedzi na” te coraz powszechniejsze zwyczaje. Jego przekaz ma być jednoznacznie pozytywny i nie odnosić się bezpośrednio do kultury związanej z Halloween.

Korowód Świętych ma na celu przyciągnięcie do Kościoła nie tylko tych, którzy są włączeni w jego bieżącą działalność, ale także tych, którzy się w nim nie odnajdują. Dotyczy to szczególnie osób zniechęconych do uczestniczenia w życiu Kościoła, wątpiących lub poszukujących.

Korowód rozpoczniemy spotkaniem w Sanktuarium NSPJ. Po wspólnym przemarszu do Zespołu Szkół nr. 2 (ul. Kopernika 16a) jest przewidziana wspólna zabawa dla dzieci z wodzirejem zwana „Balem Świętych”.
Rozpoczęcie  o godz. 17.30 – Sanktuarium NSPJ (Plac Zwycięstwa) – 31.10 (sobota)
Prosimy o promowanie tego wydarzenia wśród dzieci i rodzin!
Prosimy również o konkretną pomoc w organizacji!!! Zapraszamy na spotkanie organizacyjne – Piątek (23.10),godz. 1900 w Sali „Serduszek” – ul. Bogurodzicy 3.

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Ks. Michał Kłos SChr
Duszpasterz dzieci w Sanktuarium NSPJ

 

Kategoria: