Zaproszenie do pomocy przy organizacji Orszaku Trzech Króli

 

Orszak Trzech Króli przejdzie 6 stycznia 2016 r. ulicami Szczecina już po raz szósty. W 2011 r. Szczecin był jednym z 6. miast organizujących Orszak. Obecnie miejscowości takich jest ponad 350 w Polsce i 15 w innych krajach. Naszym Orszakiem chcemy przypominać o chrześcijańskiej, przepięknej tradycji naszego Narodu, pragniemy wprowadzać w przestrzeń publiczną radosne, rodzinne obchody Święta Ofiarowania Pańskiego poprzez wspólne kolędowanie i sceny jasełkowe. Orszak zbiera się 6 stycznia 2016 r. od godziny 11.30 na placu Armii Krajowej (przed Urzędem Miasta) skąd wyruszy o godzinie 12.00, prowadzony przez trzech króli, każdy ze swoim orszakiem.

Ogólnopolskie hasło najbliższego Orszaku to: „Nade wszystko miłosierdzie.” (Papież Franciszek) oraz: Miłość. Pokój. Przebaczenie.
Wysiłek organizacyjny szczecińskiego Orszaku spoczywa na osobach świeckich, w większości związanych z ruchami katolickimi, jak np. Domowy Kościół czy Opus Dei oraz szkołach, zwłaszcza opartych na wychowaniu zgodnie z wartościami chrześcijańskimi, choć pomagają chętnie również osoby niezwiązane z Kościołem. Potrzebujemy pomocy! Zapraszamy osoby, które zechciałyby aktywnie wspomóc organizację Orszaku!

Trzej królowie na koniach będą prowadzili trzy orszaki – czerwony, zielony i niebieski złożone z dzieci w wieku szkoły podstawowej przebranych w stroje w stosownych kolorach (posiadamy odpowiednie wzory, możemy pomóc w ich przygotowaniu). Chcemy aby tych dzieci było jak najwięcej, aby poruszały się w towarzystwie starszych opiekunów również w strojach, potrzebni są również jak najliczniejsi porządkowi – w ubiegłym roku było nas w Szczecinie naprawdę sporo (rozdaliśmy ponad 4 tysięcy śpiewników i jeszcze zabrakło) więc musimy zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, koniom, wozom z nagłośnieniem i artystom. Zachęcamy zatem do współpracy i udziału w służbie porządkowej dorosłych i licealistów, natomiast gimnazjaliści mogą opiekować się młodszymi idącymi w orszakach albo rozdawać śpiewniki kolęd i korony. No i oczywiście uczniowie szkół podstawowych – mogą maszerować jako przyboczna straż królewska.

Zapraszamy również do zainteresowania się Orszakiem na stronie: www.orszak.org oraz na profilu facebook „Orszak Trzech Króli w Szczecinie” i przekazywania znajomym.

W imieniu organizatorów –
Jerzy Adamiec
Kontakt: tel. 608522290 wieczorem, e-mail: adamiec@post.pl, szczecin@orszak.org
Iwona Rutkowska tel. 792526045 i Bianka Adamiec tel. 696057707 wieczorem (orszaki dziecięce, ubiory)

 

Kategoria: