Zakończenie roku formacyjnego w rejonie Majowe

W dniu 18 czerwca rodziny Domowego Kościoła rejonu Majowe spotkały się w parafialnym kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu, aby uczestniczyć w rejonowym zakończeniu roku formacyjnego 2016/2017 i dziękować za otrzymane łaski. Mszę świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. Dariusz Kiljan, moderator DK rejonu Majowe. 
W ewangelii usłyszeliśmy jak Jezus wybrał dwunastu apostołów i wysłał, aby głosili bliskość Królestwa Bożego. Słuchając można było odnieść wrażenie, że słowa Jezusa „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” oraz „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: »Bliskie już jest królestwo niebieskie«. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” są bardzo bliskie naszej wspólnocie. Rodziny DK powinny dawać przykład innym rodzinom w głoszeniu ewangelii, poprzez swoje życie, nie oczekując za to żadnej zapłaty. Każda rodzina DK powinna dawać przykład jak dążyć do świętości i zawsze być przygotowanym na przyjście „Królestwa Bożego”.
Ks. Dariusz w trakcie mszy świętej wskazał jak ważną rolę w życiu Kościoła pełnią rodziny Domowego Kościoła, a na zakończenie zaprosił inne małżeństwa do udziału we wspólnej agapie, aby choć trochę mogły zapoznać się z charyzmatem ruchu. Może w przyszłości dojdą do wniosku, że to właśnie ta droga, którą chcą iść dalej.
Po Mszy świętej wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnej agapie, podczas której, już w indywidualnych rozmowach, raz jeszcze zastanawialiśmy się nad tym, jak przeżyliśmy kolejny rok formacji oraz co należałoby poprawić, aby kolejny był jeszcze lepszy i przyniósł większe owoce. Dzieliliśmy się również radością z tego, że mimo przerwy wakacyjnej nie rozstajemy się na długo, gdyż będziemy wspólnie uczestniczyć w rekolekcjach DK.
Owocem działania Ducha Świętego był fakt, że w zakończeniu roku formacyjnego uczestniczyło więcej rodzin niż w latach poprzednich. Pięknym świadectwem formacji w DK było małżeństwo obchodzące w tym dniu 20 – lecie pożycia małżeńskiego.
Dorota i Bogusław Borowscy
 

 

Kategoria: