Zakończenie roku formacyjnego 2015/2016 w rejonie Majowe

 

W sobotę, 11 czerwca 2016 r., rodziny Domowego Kościoła rejonu Majowe spotkały się w parafialnym kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu, aby uczestniczyć w rejonowym zakończeniu roku formacyjnego 2015/2016 i dziękować za otrzymane łaski. Mszę świętą odprawił i wygłosił kazanie ks. Tadeusz Szponar, moderator DK rejonu Majowe, a ks. Dariusz Kiljan służył swoją obecnością w konfesjonale. Miniony rok formacji przebiegał pod hasłem „miłosierdzia” i właśnie nadszedł czas aby się zastanowić, czy dobrze pojmujemy co oznacza miłosierdzie. Czy w swoim życiu potrafimy być miłosierni?

Ks. Tadeusz w swojej homilii podkreślił, jak ważną i niepodważalną rolę w dzisiejszym świecie spełnia małżeństwo. Wskazał na zagrożenia płynące ze złego pojmowania związku kobiety i mężczyzny.  Niestety, styl życia współczesnego społeczeństwa prowadzi do wielu rozwodów i akceptacji związków niesakramentalnych - „bo tak jest wygodniej”…

Można stwierdzić, że wielu ludzi (którzy uważają się za chrześcijan) zapomina, że Bóg nigdy nie obiecał łatwej drogi do świętości i dlatego małżonkowie powinny przejść ją wspólnie, wspierając się wzajemnie. Zbyt często wielu małżonków w swoim życiu zapomina o przysiędze małżeńskiej, w której wypowiadali m.in. słowa „ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Po Mszy świętej wszyscy uczestniczyliśmy we wspólnej agape, podczas której, już w indywidualnych rozmowach, raz jeszcze zastanawialiśmy się nad tym, jak przeżyliśmy kolejny rok formacji oraz co należałoby poprawić, aby kolejny był jeszcze lepszy i przyniósł większe owoce. Dzieliliśmy się również radościami z tego, że mimo przerwy wakacyjnej na spotkania w kręgach nie rozstajemy się na długo, bo w znacznej grupie będziemy wspólnie uczestniczyć w rekolekcjach DK.

Dorota i Bogusław Borowscy

 

Kategoria: