Zakończenie roku formacyjnego 2014/2015 w rejonie Stargard

 

13 czerwca 2015 r. w Ostrzycy zakończyliśmy rok formacyjny. To piękne popołudnie rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył nasz pasterz - moderator rejonowy ks. Marek Nikiel. Gościliśmy również ks. Bogdana i ks. Tomasza, którzy współcelebrowali Mszę świętą z czego się bardzo cieszyliśmy. Podczas eucharystycznej liturgii dla Pana Boga i dla nas grała wspólnotowa orkiestra rodzinna, która sprawiła, że nasze serca rwały się do tańca. Ola ze swoimi chłopcami była naprawdę świetna.

Homilia wygłoszona przez ks. Marka zapadła nam głęboko w sercach. Nawiązując do Ewangelii z dnia ks. Marek zadawał pytania, jak minął nam cały rok. Czy wyruszyliśmy w drogę formacji (życia) z Jezusem, czy może został on na początku drogi, a my szliśmy owszem, ale bez Chrystusa?

Na koniec Eucharystii przeżyliśmy bardzo radosny moment, mianowicie po etapie pilotowania przyjęliśmy do wspólnoty dwa kręgi - razem 9 małżeństw, jeden krąg z Gryfic, a drugi z Pyrzyc. Serce się radowało na widok młodych małżeństw, które chcą podążać tą samą drogą co my we wspólnocie Domowego Kościoła.

Po Mszy świętej ugościli nas w swoim gospodarstwie Basia i Darek Olejnikowie. Wszystko wspaniale przygotowali. Było ognisko, boisko do gry w piłkę nożna i siatkę. Gospodarze stanęli na wysokości zadania. Dla całej wspólnoty przygotowali przepyszny żurek i pieczonego daniela. Wszyscy razem świętowaliśmy, poznawaliśmy się i spędziliśmy bardzo miły czas we wspólnocie. Wszystkim z serca dziękujemy.

GALERIA

Magda i Damian Szmitowie

Kategoria: