Wrzesień w rejonie Pomorzany i prezentacja z rozpoczęcia roku pracy

W niedzielę, 15 września 2012 roku, dwa tygodnie po diecezjalnym rozpoczęciu roku pracy, w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 10.00, spotkaliśmy się na Mszy św., aby prosić o dobre i błogosławione owoce nowego roku pracy w naszym rejonie. Oprócz tradycyjnego włączenia się w liturgię słowa (jak w każdą niedzielę czynią to kręgi z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej) posługiwaliśmy przy ołtarzu i przynieśliśmy dary ofiarne. Na zakończenie Mszy św. ks. Andrzej Buczma przekazał jednemu z małżeństw ikonę Świętej Rodziny. Tym samym, tak jak w latach poprzednich, rozpoczęliśmy peregrynację ikony Świętej Rodziny w domach rodzin z naszego rejonu – każde z małżeństw i wdów w ciągu roku ma możliwość przez tydzień gościć w swoim domu ikonę i wokół niej gromadzić się na codziennej modlitwie.

Po Mszy św., dzięki gościnności ks. Andrzeja – proboszcza parafii i jednocześnie moderatora rejonowego – mieliśmy możliwość spotkania się w ogrodach przy plebanii podczas agape. W ciepłej atmosferze, przy domowych wypiekach, mieliśmy możliwość podzielenia się przeżyciami ostatnich miesięcy, porozmawiania o wyzwaniach tego roku, radowania się swoją obecnością (a rejon skompletował się w prawie 70 procentach).

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego szczególnego dnia oraz za dar wspólnej modlitwy i czas naszego spotkania.

Natomiast w niedzielę 30 września 2012 roku, w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej o godz. 10.00, spotkaliśmy się na Mszy św., aby modlić się w intencji śp. siostry Jadwigi Skudro, przeżywając trzecią rocznicę jej śmierci. Gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym w posługę podczas liturgii oraz wszystkim obecnym na tej Mszy św., jak i łączącym się duchowo z całą wspólnotą w modlitwie.

Helenka i Adam

Prezentacja z rejonowego rozpoczęcia roku pracy - pobierz.