Tydzień Ewangelizacji

Zesłanie Ducha Świętego !

Już można powiedzieć, że jesteśmy napełnieni darami, o które się modliliśmy.I co teraz? Co zrobimy z tymi darami? Wszak są one dawane nie dla nas ale dla służenia wspólnocie, drugiemu człowiekowi. Teraz mamy okazję czerpać z tego bogactwa, jakim zostaliśmy obdarzeni.

W zaczynającym się właśnie Tygodniu ewangelizacji Szczecina prowadzonym przez wspólnoty i ruchy naszej diecezji, możemy, obdarzeni  darem męstwa, głosić miłość Boga, Jego działanie w naszym życiu. Napełnieni darem umiejętności możemy pokazać, że wybraliśmy Jezusa na naszego Pana i Zbawiciela. Obdarzeni darem pobożności możemy modlić się i przez to uczyć modlitwy inne małżeństwa.

Zapraszamy do działań ewangelizacyjnych, które podjęła nasza wspólnota Domowego Kościoła.

Pierwsze, to Eucharystia we wtorek 17 maja o godz. 18.30 w Sanktuarium Najśw. Serca Pana Jezusa. W czasie Eucharystii nastąpi błogosławieństwo obecnych na niej malżeństw a potem zapraszamy na nabożestwo połączone z modlitwą małżonków.

Druga, to Piknik rodzinny w niedzielę 22 maja od godz.15.00 do 18.00 na Jasnych Błoniach. To znowu okazja do pokazania radosnych katolickich rodzin, rodziców bawiących się z dziećmi, szczęśliwych, bo zaprosili Boga do swojego życia.

Trzecia, to wspólne wielbienie Boga wraz z naszą diakonią muzyczną, która w niedzielę od godz. 17.30 do 19.00 na scenie przy pomniku Jana Pawła II będzie śpiewem wyznawać miłość Boga, uwielbiać Go i wysławiać. Będziemy również mogli wysłuchać świadectw małżeństw, które odważnie będą wyznawali swoją wiarę.

Każdy, na miarę swoich możliwości, umiejętności, predyspozycji, powinien włączyć się w te i inne działania ewangelizacyjne, choćby tylko obecnością. Nie możemy nie mówić o tym, co Pan dla nas zrobił, zostaliśmy wręcz wezwani do dzielenia się doświadczeniem miłości Boga w naszym życiu.

Obdarzeni darami Ducha Świętego dajmy teraz coś od siebie, nie marnujmy tych darów i zróbmy wszystko, aby nie być tylko biernym widzem. To jest też weryfikacja naszej wiary, formacji. Wiara ma sens tylko wtedy, gdy przemienia się w czyn.
Jesteśmy zaproszeni wszyscy, nie tylko animatorzy czy "jacyś wybrani". Pan Bóg tchnął Ducha na każdego, kto się modlił i czekał.

To jest dobry czas, aby w mocy Ducha Świętego i z radością Ewangelii wykazać się determinacją włączenia w działania ewangelizacyjne, abyśmy byli jedno i tą jedność zamanifestowali teraz w Szczecinie.

 

Ania i Darek Porazikowie

 

 

 

Kategoria: