Sylwester w rejonie Myślibórz

 

W ostatnim dniu minionego, 2012 roku, rejon myśliborski brylował na parkiecie podczas zabawy sylwestrowej. Cała impreza odbyła się w przepięknej sali u księży Salezjanów w Dębnie.

O godzinie 20.00 zaczęliśmy zbierać się w Oratorium Salezjańskim. Powitał nas serdecznie ksiądz Proboszcz parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła i pobłogosławił, życząc nam miłej zabawy. Nasze wspólne pożegnanie Starego Roku i powitanie Nowego zaczęliśmy od Eucharystii o godz. 21.00. Po Mszy św. dwadzieścia par z Dębna, Barlinka, Czelina, Trzcińska-Zdroju i Myśliborza bawiło się świetnie przy dźwiękach muzyki, o którą zadbał Staszek Łokietek. Warto zaznaczyć, że ksiądz Proboszcz udostępnił nam nowe nagłośnienie. O suto zastawione stoły zadbali sami uczestnicy – każdy przywiózł „coś” na wspólną agape. Salę zaś udekorowały parafianki z Dębna pod „batutą” pani Beaty, która opiekuje się Oratorium.

Ogromne podziękowania należą się Ani i Darkowi Krzemińskim za organizację zabawy – a miło nam się pochwalić, że Sylwester był bez alkoholu. Udowodniliśmy i sobie, i innym, że bez napojów wyskokowych także można świetnie się bawić – do białego rana! To, co nas bardzo uderzyło (pozytywnie), to zróżnicowanie wiekowe uczestników zabawy. Trzy pokolenia obecne na imprezie świetnie ze sobą współgrały, a bogactwo doświadczeń na długo pozostanie w naszej pamięci.
Ewa i Wojciech Burzyńscy