Spotkanie opłatkowe na osiedlu Majowym

Wspólnota i Sacrum. Tak właśnie było. Spotkaliśmy się w sobotę 30.12.2017r. o godzinie 11.00 w Kościele p.w. „Opatrzności Bożej” na osiedlu Majowym w Szczecinie na mszy Wspólnotowej. Rodziny Domowego Kościoła z rejonu Majowe-Załom pod przewodnictwem ks. Tadeusza Szponara utworzyły krąg wokół ołtarza i żłóbka, a następnie rozpoczęły wspólnotową modlitwę różańcową.
Po modlitwie, w intencji zgromadzonych rodzin odprawiona została Msza Święta, której zwieńczeniem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich zgromadzonych w prezbiterium małżonków. Dopełnieniem części modlitewnej była spontaniczna inscenizacja jasełek w wykonaniu aktorów z kręgu Marysi i Leszka Czerskich.
Pięć par małżeńskich zarówno pod względem treści jak i formy, z dużym zaangażowaniem i bardzo umiejętnie oddało atmosferę naszych ludzkich zachowań w obliczu narodzin Bożej Dzieciny.
 
Po napełnieniu modlitwą i Duchem Świętym naszych serc, kolejną częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem rodzin DK wraz z duszpasterzami posługującymi w Kościele Opatrzności Bożej na osiedlu Majowym w Szczecinie. W tym celu udaliśmy się na plebanię, gdzie przy blasku płonącego kominka składaliśmy sobie życzenia, dzieliliśmy się Słowem Bożym i opłatkiem. Tomek Lisowski zaprosił nas do wspólnego kolędowania, wspomagając nas melodyjną i uroczą grą na gitarze. Nie zabrakło przy tym dobrej kawy i co nieco dla podniebienia: ciast, słodkości i sałatek. Bożonarodzeniowe spotkanie opłatkowe na osiedlu Majowym było bardzo rodzinne (jak przystało na rodziny z DK), pełne ciepła i poczucia Wspólnoty. Napełniliśmy się tym, co jest każdemu z nas najbardziej potrzebne: bliskością Boga poprzez obecność drugiego człowieka. I to było właśnie to Sacrum. Szczęść Boże.
                                                                    Ewa i Wiesław Steinke
Kategoria: