Refleksja z ORAR II w Wisełce

Jesteśmy już tydzień po rekolekcjach ORAR II w Wisełce, które organizował Kościół Domowy Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Pojechaliśmy tam, bo mieliśmy przekonanie, że nasza posługa jako pary animatorskiej nie jest pełna, odczuwaliśmy brak odpowiedniego przygotowania i formacji. 
Po przyjeździe spotkaliśmy grono serdecznych, ciepłych, życzliwych osób, które podobnie jak my miały nadzieję znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prowadzący rekolekcje: Agata i Remigiusz – z wielką troską i miłością przekazywali nam swoją wiedzę oraz doświadczenie z bycia Parą Animatorską.  Myślą przewodnią wszystkich konferencji była służba w kręgu wypływająca z miłości Chrystusa. Wszelkie działania podejmowane przez Parę Animatorską skierowane są na wzrost i rozwój duchowy danego Kręgu. 
Podczas rekolekcji wszystkie małżeństwa dzieliły się doświadczeniem bycia w swoich Kręgach. Mieliśmy podobne radości i troski. Staraliśmy się wspólnie z prowadzącymi pod czujnym okiem księdza Ignacego znaleźć najlepszą drogę do bycia Dobrą Parą Animatorską z miłością czyniącą swoją posługę.
Rekolekcje zawsze są czasem kiedy jesteś bliżej swojego małżonka. Wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie była punktem kulminacyjnym i pełnym nadziei, że w pełnionej posłudze nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Wierzymy głęboko, że Jezus uzdalnia wybranych a nie wybiera uzdolnionych. Z tym przeświadczeniem wyjechaliśmy z rekolekcji ufni w Bożą opatrzność na pełnioną przez nas posługę.
                     Hanna i Hubert
                     Michałowice, Diecezja Warszawska

 

Kategoria: