Posiadać siebie w dawaniu siebie

 

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia (2011 rok)

Kochani, w dniach od 25 czerwca do 3 lipca odbyły się rekolekcje ORAR I w Wisełce. W rekolekcjach przewodził JEZUS a posłużył się osobami ks. Witoldem Seredyńskim oraz nami. Jesteśmy wdzięczni Bogu Ojcu przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym za cały ten święty czas jaki nam dał. Wiele łask otrzymaliśmy od naszego Pana. Wielkim owocem było doświadczenie wspólnoty jaką wszyscy tworzyliśmy w Duchu Świętym. Wielkim doświadczeniem było otwarcie się na drugiego człowieka oraz wielkoduszność posiadania siebie w dawaniu siebie jaką podjęło wiele osób – KWC. Niech będą dzięki Bogu.

Ania i Hubert


Tego lata przeżyliśmy w naszej rodzinie nasze pierwsze, 8 dniowe rekolekcje ORAR I stopnia. Pomimo, że broniliśmy sie przed ich odbyciem, jestem szczęśliwa, że mogłam w nich uczestniczyć. Dzięki nim po raz pierwszy stałam się członkiem wspólnoty zjednoczonej w miłości Chrystusa, gdzie wszystkie osoby dawały swoimi postępowaniem, nawet w codziennych czynnościach, świadectwo o wielkiej wadze obecności Boga w ich życiu, dając mi przykład, jak ja powinnam postępować. Uczestnictwo w rekolekcjach dało mi siłę, by podjąć się zmian w mym postępowaniu zwłaszcza w stosunku do innych osób, cierpliwość, bym zawsze pamiętała, że powinnam kierować sie przesłaniem miłości Chrystusa do wszystkich ludzi, i nadzieję, że mimo swych niedoskonałości mogę stać się lepszą, jeśli będę nad sobą nieustannie pracować. Chwała za to Panu!

Alicja


 

Odbyte rekolekcje były dla mnie głębokim przeżyciem religijnym, wynikającym z doznania bliskości duchowej z Jezusem Chrystusem. Ważne było także uczestnictwo we wspólnocie rodzin, które również w swoim życiu starały się być jak najbliżej Jezusa. Udział w rekolekcjach, pomimo nadal tkwiących we mnie  wewnętrznych rozterek i słabości, dal mi siłę, by na wzór Chrystusa, który nakazywał służyć bliźnim, zmieniać swoje życie w ten sposób, by służyć innym osobom, by uwzględniać ich potrzeby możliwie najbardziej, by zlikwidować w swoim życiu wszelkie kontakty ze złem i niedoskonałościami. Ufam, że z pomocą Jezusa będę stawał się lepszym człowiekiem.Chwała Panu!

Robert


 

Ach te nasze rekolekcje… Pojechaliśmy z rodziną na ORAR I do Wisełki, standardem stało się już to, iż przed wyjazdem nagle nagromadziło się mnóstwo spraw, które oczywiście należało rozwiązać (w moim myśleniu), jednak nasz Pan JEZUS pozałatwiał wszystko. Wspólnota zawiązała się bardzo szybko, mimo różnych poglądów na życie, jest to niewątpliwie zasługa BOGA oraz kochanego księdza Witka Seredyńskiego i „rozmów niedokończonych”. Na rekolekcjach byliśmy pełni obaw ponieważ pojechaliśmy z naszą najmłodszą pociechą (6 miesięcy), ale wszystko to było nieuzasadnione, JEZUS dba o wszystko, nawet o przysłowiowy "Święty spokój”. Czas dla naszej rodziny cudowny, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, niezapomniane dla nas było czwartkowe ognisko wieczorne, na które przybyli bardzo nam bliscy Anna i Darek Porazik, Karolina i Hubert  Kaczmarek, zrozumieliśmy wtedy jak bardzo się wszyscy do siebie zbliżają, wszyscy dla których życiowym mianownikiem jest Jezus i Maryja. Dziękujemy Bogu za dar  tej wspólnoty, za każdą minutę rekolekcji, za bardzo wiele informacji o Ruchu Światło Życie, o charyzmatach, o ks. Blachnickim. Przez siedem dni dowiedzieliśmy się wiele bardzo ważnych treści  dla naszego rozwoju duchowego, a najbardziej dziękujemy za KWC. Bóg bardzo często w naszym życiu przemawia przez drugie osoby, małżeństwa, również i w tym przypadku na naszej drodze postawił  wiele cudownych małżeństw, od których czerpiemy natchnienie duchowe i dużo dobroci. Dlatego dziękujemy Ci Boże za dar poznania ich wszystkich, dziękujemy za księdza Witka, za Anię i Huberta, którzy prowadząc te rekolekcje swoim przykładem  życia zbliżyli nas o mile do Ciebie Kochany Boże, dla większości to dalsze zdanie nie będzie zrozumiałe, ale wybaczcie…. Aniu i Hubercie niech Bóg wam błogosławi, dziękujemy za „koło zapasowe”, za ten czas, za rocznicę i za jajka…..Bogu niech będą dzięki,  że wyrwał naszą rodzinę z więzów tego świata, niech żyją zobowiązania...

B.W.D.D.A.Ł. Mateja


 

Kategoria: