Orszak Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 8 Szczecińskim Orszaku Trzech Króli w dniu 6 stycznia 2018 r.
Orszak Trzech Króli, już po raz ósmy, przejdzie ulicami Szczecina. Tradycyjnie, rozpocznie się na Placu Armii Krajowej o 11.30. W samo południe Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga poprowadzi modlitwę Anioł Pański, po której na plac wmaszerują trzej królowie oraz ich Orszaki aby wyruszyć  do Betlejem. Wszyscy uczestnicy prowadzeni przez barwne Orszaki śpiewając wspólnie kolędy i przyozdobieni koronami przejdą na Plac Lotników do stajenki betlejemskiej, gdzie Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus. Po tej scenie uczestnicy Orszaku zostaną zaproszeni do dalszego wspólnego śpiewania kolęd.
W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek – w publicznej zbiórce pieniędzy Caritas, z której dochód zostanie przekazany na sfinansowanie wyposażenia kuchni w Domu Samotnej Matki w Czarnocinie. Ponadto będą zbierane „pieluchy dla małego Jezuska” z przeznaczeniem dla potrzebujących samotnych mam.
Te uliczne jasełka mają na celu zachęcić mieszkańców Szczecina do wspólnego obchodzenia Święta Trzech Króli.

PROGRAM RAMOWY ORSZAKU
11:30 Rozpoczęcie formowania Orszaku na Placu Armii Krajowej, rozdawanie koron i śpiewników, śpiew kolęd moderowany ze sceny na Pl. Armii Krajowej, występy i pokazy grup dzieci i młodzieży,
12:00 Rozpoczęcie Orszaku, przemówienia Patronów Orszaku,
12:15 Przemarsz Orszaku do Pl. Lotników, wspólne śpiewanie kolęd udział w scenach jasełkowych odgrywanych na trasie Orszaku,      
13:15  Złożenie darów przez trzech króli wraz z orszakami królewskimi w scenie - stajence na placu Lotników, wspólne kolędowanie prowadzone przez zespół muzyczny.
14.00 Zakończenie imprezy na Placu Lotników.

Kategoria: