Oddanie się na służbę stosownie do swoich możliwości

 

Oaza Rekolekcyjna Diakonii (2012 rok)

Oaza Rekolekcyjna Diakonii - według ks. Franciszka Blachnickiego ma umożliwić uczestnikom ukazanie całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu, do oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości. Taka Oaza odbyła się niedawno w Szczecinie, w dniach od 27 do 31 grudnia 2012 roku. Wzięła w niej udział grupa chętnych z całej Polski. Oto, co piszą o niej szczecinianie…

W dniach 27-31 grudnia 2012 roku czterdziestoosobowa grupa ludzi z całej Polski uczestniczyła w Szczecinie w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii. Moderatorami byli: ks. Maciej Krulak oraz Urszula Polh. W Oazie brały udział małżeństwa, młodzież, księża, a także osoby samotne. Ta różnorodność ukazuje całe bogactwo Ruchu Światło-Życie. Dla nas ważnym było ukazanie całości Ruchu oraz istoty jedności. Zrozumienie sensu poszczególnych elementów i złożenie tego w całość.

Każdy dzień koncentrował się wokół jednego elementu. W pierwszym dniu skupiliśmy się na znaku Światło-Życie; w drugim dniu - na Nowym Człowieku; w trzecim - na Nowej Wspólnocie, a w czwartym - na Nowej Kulturze. Kolejność nie jest przypadkowa. Podczas katechez ks. Maciej wprowadzał nas w temat dnia. Następnie w grupach pochylaliśmy się nad fragmentami z Pisma św., układając tylko na podstawie SŁOWA BOŻEGO i koncentrując się na temacie dnia wyznanie wiary, które odczytywaliśmy podczas Nieszporów. W czasie godziny odpowiedzialności Ula przedstawiała nam metody, cele, założenia i program formacyjny, a także struktury Ruchu. Ważną częścią były pogodne wieczory - istotny element naszej formacji. Ks. Maciej prowadził zabawy i pokazywał, jak w nie włączyć całą wspólnotę. Był to czas świętowania w oktawie Bożego Narodzenia. Czas jedności. Cztery dni to niewiele – my przeżyliśmy je bardzo intensywne. Czuliśmy Wspólnotę. Celem ORD w myśl ojca Franciszka Blachnickiego jest ukazanie uczestnikom całościowej wizji i syntezy Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się na służbę stosownie do swoich możliwości.

Dziękujemy Bogu za osoby: ks. Macieja i Ulę, gdyż pokazali nam wizję ojca Franciszka. Rekolekcje zakończyliśmy zabawą Sylwestrową, a o północy udaliśmy się wszyscy do kaplicy, żeby podziękować Bogu za miniony rok i prosić o potrzebne łaski na Nowy Rok.

Dana i Grześ ze Szczecina

Kategoria: