Obchody Dnia Dziecka Utraconego

Szczęść Boże!
W związku z obchodzonym 15 października w Polsce i na całym Świecie Dniem Dziecka Utraconego zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji oraz zachęcenie członków Domowego Kościoła naszej diecezji do wzięcia udziału w tegorocznych obchodach Dnia Dziecka Utraconego, które odbędą się w niedzielę 15 października w następującym porządku:
SZCZECIN:
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dzieci Utraconych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 80F - wejście od ulicy Wierzbowej),
- godz. 18.00 w kościele pw. Świętej Rodziny, ul. Królowej Korony Polskiej - Eucharystia w intencji Rodziców po stracie Dzieci, a następnie otwarte spotkanie dla Rodziców Dzieci Utraconych, prowadzone przez osoby, które same doświadczyły w swoim życiu utraty.
STARGARD:
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku (Grobowcu) Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Stargardzie (Grobowiec znajduje się niedaleko kaplicy w pobliżu ronda i ulic Spokojnej i Tadeusza Kościuszki).
POLICE:
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Grobowcu Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Policach
BARLINEK:
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Rodziców po stracie Dzieci przy Pomniku Dziecka Utraconego na Cmentarzu w Barlinku, a następnie wspólna modlitwa różańcowa za zmarłych z procesją alejami Cmentarza.

Na terenie naszej diecezji corocznie dochodzi do ok. 1000 poronień. Rodziny w takiej sytuacji nie mają możliwości radosnego powitania dzieci po urodzinach. Pomóżmy im poprzez wspólną troskę i modlitwę przeżyć dramat utraty i czas żałoby. Pomóżmy tym rodzinom godnie pożegnać ich utracone dzieci.
Z góry bardzo dziękujemy
Z Panem Bogiem
Małgosia i Sławek Olędzcy
DK Rejon Pogodno i Fundacja Donum Vitae
do prośby o rozpropagowanie tego zaproszenia dołącza się również ks. Tomasz Ceniuch z Fundacji Donum Vitae

Kategoria: