II Refleksja z ORAR II w Wisełce

Jesteśmy w Oazie Rodzin około 25 lat. Najwięcej  trudności w  realizacji zobowiązań mieliśmy z comiesięcznym dialogiem małżeńskim. Codzienne troski i trudności powodowały, iż podczas dialogu nie umieliśmy odnaleźć sposobu na porozumienie wzajemne w miłości. Staraliśmy poprawiać się wzajemnie i zmieniać siebie. Podkreślaliśmy to co nas w sobie wzajemnie denerwowało i przeszkadzało. 
­Podczas Rekolekcji przeanalizowaliśmy naszą hierarchię wartości jakimi kierujemy się w życiu. Uznaliśmy, że najważniejszy jest BÓG  - RODZINA - MY. Wspólnie ustaliliśmy, iż Bóg oczekuje od nas abyśmy byli RAZEM (bez narzekania). Abyśmy z radością i ufnością szli przez życie z CHRYSTUSEM, zachęcając innych do życia w CHRYSTUSIE.
Uporządkowaliśmy (staraliśmy się i staramy) swoją wiedzę na temat charyzmatu i bycia w OAZIE RODZIN, bycia ANIMATORAMI w KRĘGU. Przyjęliśmy powołanie dążenia do świętości w małżeństwie, w rodzinie i w pracy. Z ogromnym zainteresowaniem i radością słuchaliśmy wszystkich relacji osób będących na REKOLEKCJACH, powołanych do trwania w DOMOWYM KOŚCIELE. Cieszyliśmy się z obecności PARY prowadzącej: Agaty i Remigiusza Pożaryckich. Dzięki ich radosnej, ofiarnej postawie, doskonałym sposobie przekazywania, komunikowania się z nami i życzliwości, przeżyliśmy czas, w którym mogliśmy skupić się na Wzajemnej miłości i odnajdywaniu BOGA w każdym z nas. Obecność księdza Ignacego Stawarza podczas konferencji ( nie tylko), jego cenne spostrzeżenia i uwagi były i pozostaną źródłem twórczej analizy i poszukiwania „swojego/naszego powołania” oraz odkrywania tajemnicy BOŻEJ miłości i naszej wiary. Wspólnota, wspólna modlitwa podczas EUCHARYSTII, przed Najświętszym Sakramentem i podczas Apelu Jasnogórskiego pomagała nam lepiej wnikać w sens naszego pielgrzymowania na Ziemi. Celem ostatecznym jest spotkanie z Bogiem przy niezbadanych planach i ścieżkach, którymi przez życie poprowadzi nas Chrystus a my Jemu zaufaliśmy.
                                                   Ewa i Jan Pater

Kategoria: