Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Majowe

9 grudnia 2017r. kręgi Domowego Kościoła rejonu Majowe przeżywały Adwentowy Dzień Wspólnoty w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Załomiu.
Temat przewodni: „NIEPOKALANA - WZÓR NOWEGO CZŁOWIEKA” stanowił treść konferencji ks. Tadeusza Szponara. Mogliśmy usłyszeć, że dzisiejszy model człowieka to „człowiek –przedmiot”. Liczy się tylko to co naturalne. Dlatego musimy zatrzymać się w biegu życia, dotknąć Niepokalanej i czerpać z niej światło. Następnie ks. Tadeusz przybliżył nam pięć źródeł światła: rozumu, sumienia, słowa Bożego, Chrystusa jako osoby i Kościoła. Dowiedzieliśmy się, jak można na wiele sposobów służyć innym np. pracą w „fundacji małych stópek”. Usłyszeliśmy również, że Pan Jezus nas zaprasza, aby formować się z Niepokalaną. Odkrywać, że jestem człowiekiem wolnym. Światło Boże pomaga nam stawać się jednością. Pokazuje, że aby być sługami musimy wejść głębiej w siebie samych.
Po konferencji niektórzy członkowie DK dali świadectwo nt. jak odkrywali i naśladują duchowość Maryi w swoim życiu. Na podstawie przedstawionych świadectw mogliśmy się dowiedzieć, że Maryja jest cały czas obecna w naszym życiu i sprawuje nad nami opiekę. Pragnąc uzyskać jakieś łaski należy cierpliwie prosić o nie Maryję, a przede wszystkim głęboko wierzyć, że możemy je otrzymać. 
Po spotkaniu w grupach udaliśmy się na Mszę Świętą, a następnie na wspólną agapę, gdzie dzieliliśmy się przeżyciami z ADW. W trakcie ADW mogliśmy również skorzystać z sakramentu pokuty gdzie posługę w konfesjonale pełnił ks. Dariusz Kiljan - moderator rejonu Majowe.
Niestety, tradycyjnie nie wszyscy z rejonu skorzystali z uczestnictwa w ADW, ale na pewno po rozmowie z obecnymi będą mocno żałować, że nie byli razem z nami.
                              Dorota i Bogusław Borowscy

 

Kategoria: