XX lecie „Civitas Christiana”

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", oddział okręgowy w Szczecinie serdecznie zaprasza na uroczystość z okazji XX-lecia Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" oraz XL rocznicy działalności ośrodka "Z Pomocą Rodzinie". Uroczystości odbędą się dnia 25 listopada (sobota) 2017r. w Szczecinie. 

Program:

  • Bazylika pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3a

godz. 12.00 - Różaniec w intencji Ojczyzny

godz. 12.30 - Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi

  • Budynek Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki, al. Niepodległości 40

godz. 14.30 - Spotkanie jubileuszowe

W roku 2017 mija XX lat odkąd Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, na mocy dekretu Konferencji Episkopatu Polski uzyskało status organizacji katolickiej. Ten Jubileusz jest dla nas okazją do podsumowań i refleksji nad dotychczasowym dorobkiem Stowarzyszenia, wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom, którzy przez minione 20 lat realizowali lub wspierali naszą pracę. Jest także szansą do wspólnotowego spotkania, wspomnień i wzajemnego umocnienia wobec wyzwań przyszłości!
Przez minione dwadzieścia lat nasze Stowarzyszenie wpisało się głęboko w życie duszpasterskie i społeczno – kulturalne na terenie archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej poprzez liczne konferencje, prelekcje, wykłady, marsze i inne ważne wydarzenia wynikające z Katolickiej Nauki Społecznej. Zaskarbiło sobie uznanie zarówno poprzez inicjatywy w wymiarze duszpasterskim jak i w kontekście współpracy z wieloma instytucjami państwowymi naszego regionu. Realizowane przez nas działania pro life, z których wyrosły największe w Polsce Marsze dla Życia, wszelkie inicjatywy historyczno – patriotyczne czy kulturalne i nade wszystko 40 letnia, konsekwentna praca Ośrodka „Z pomocą rodzinie” ze Szkołą Rodzenia im. Profesora Włodzimierza Fijałkowskiego i Centrum Wspierania Rodziny z Problemem Alkoholowym określiły bardzo wyraźnie specyfikę naszego Oddziału i bardzo wyraźnie nas identyfikują.
Dlatego zależy nam bardzo na tym, aby Jubileusz XX - lecia Katolickości oraz XL – lecia Ośrodka „Z pomocą rodzinie” był okazją zarówno do wspólnotowego spotkania, wspomnień i podsumowań, ale przede wszystkim do wyrażenia ogromnej wdzięczności Bogu i ludziom, którzy wraz z nami, konsekwentnie i z zaangażowaniem budują Civitas Christiana.

Serdecznie zapraszamy zarówno osoby angażujące się w dotychczasową działalność jak i korzystające z różnych form naszej pracy i inicjatyw Oddziału Okręgowego.

Kategoria: