Jubileusz - świadectwa

Szczęść Boże,
jesteśmy w Domowym Kościele krótko, bo dopiero 4 lata. Na Dniu Wspólnoty byliśmy po raz pierwszy i bardzo żałowaliśmy, że to był dopiero pierwszy raz.

Jest to prawdziwa uczta duchowa, której doświadczyliśmy. Najbardziej utkwiły mi w pamięci słowa z konferencji ks. Listwonia – aby nasza modlitwa i uczestnictwo w DK nie były tzw. „zawodowe” aby wynikały z potrzeby serca i były prawdziwymi spotkaniami z Bogiem.

Często się zdarza, że swoje zobowiązania realizujemy na zasadzie pracy domowej, a na spotkania idziemy tylko z odpowiedzialności, bo w końcu to my prosiliśmy o założenie kręgu dla nas. Zagubiło się  to dążenie do spotkania z Bogiem i to pragnienie, aby pogłębiać swoją wiarę.
Przybijały nas codzienne problemy, codzienne sprawy i myśleliśmy, że tak nam trudno, że jesteśmy sami…. wtedy  zaczęły się świadectwa. Niesamowite historie, nasze problemy, rozterki, to zupełne nic, w porównaniu do tego, z czym zmagają się inni. Piękne świadectwa, piękne postawy i piękni ludzie. Teraz mamy więcej siły, więcej chęci i mocne postanowienie, aby w przyszłym roku, bez względu na wszystko pojechać na rekolekcje wakacyjne.
Za tą wspaniałą Eucharystię, bogatą w treści konferencję i piękne świadectwa Chwała Panu.

Aneta i Łukasz  - Słoneczne

Kategoria: