Jubileusz powstania Szkoły Rodzenia z Bogiem im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego

 

Drodzy Absolwenci Szkoły Rodzenia z Bogiem
im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego.

W 2015 r. przypada 25 Jubileusz powstania Szkoły Rodzenia z Bogiem im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego. Została ona zapoczątkowana ćwierć wieku temu przy wsparciu i błogosławieństwie biskupa Stanisława Stefanka, przez Krzysztofa Puca – ówczesnego Przewodniczącego Oddziału Wojewódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie, Magdalenę i Krzysztofa Sosków, Elwirę i Zenona Chojnackich - absolwentów Instytutu Studiów nad Rodziną oraz kinezyterapeutę Radosława Łosiewicza. Szkoła nadal istnieje i działa w ramach wielu innych inicjatyw prorodzinnych w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana" w Szczecinie.

Uprzejmie informujemy, iż uroczystości obchodów Jubileuszu Szkoły Rodzenia im. Prof. Włodzimierza Fijałkowskiego przygotowywane są na sobotę dn. 19.09.2015 r. Obecnie trwa ustalanie szczegółowego programu tych wydarzeń. W związku z tym prosimy o śledzenie naszej strony Internetowej: 
www.civitaschristianaszczecin.pl/www.facebook.com/events/1587889651482806/
na blogach 
widzianezeszczecina.blogspot.compoczatkizycia.blogspot.comdobrarada-niezawada.blogspot.com. 
Prosimy również o przesłanie nam osobistego adresu email, na którego będziemy mogli Państwu przesyłać informacje dot. tego wydarzenia na bieżąco.

Jubileusz Szkoły Rodzenia z Bogiem planujemy uczcić przez okolicznościową publikację, spotkanie – zjazd osób zaangażowanych w prowadzenie Szkoły oraz jej absolwentów oraz część naukową, przybliżającą postać Patrona Szkoły, śp. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego, jego dorobek i jego nauczanie. Ze wstępnych informacji wynika, że zaszczyci nas swoją obecnością syn profesora.

W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesyłanie do nas listów,  wspomnień, świadectw i refleksji oraz zdjęć zarówno tych, które wykonane były w czasie zajęć jak i tych nawiązujących w jakiś sposób do cudu narodzin Waszego dziecka. Ważne dla nas są informacje: czy i w jaki sposób treści zasłyszane w trakcie zajęć wpłynęły na Waszą świadomość rodzicielską, czy i w jaki sposób mogły mieć przełożenie na przeżywanie okresu ciąży, porodu, połogu i karmienia naturalnego. Jesteśmy bardzo ciekawi co zapadło w Waszą pamięć najbardziej. Z kim mieliście zajęcia, jaka była grupa i jej atmosfera, jakie treści były dla Was najważniejsze i czym chcielibyście ubogacić tych, którzy przygotowują się dopiero do swojego rodzicielstwa. Nadesłane do nas materiały będą wykorzystane do okolicznościowej publikacji, którą będziemy się starali przygotować na obchody jubileuszu. Materiały te należy przysyłać do końca lipca 2015 r. na adresy email: agnes.bona@gmail.com lub jszalata@civitaschristiana.pl lub adres pocztowy: Jubileusz Szkoły Rodzenia; Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”; Ul. Kaszubska 20/3; 70 – 402 Szczecin. Możemy też nagrać krótkie relacje na dyktafon lub kamerę.

Zapraszamy również do włączenia się do innego rodzaju przygotowań i organizację obchodów tj.: przygotowanie plakatu, rozpowszechnienie i upublicznienie informacji o wydarzeniu, przygotowanie i rozesłanie zaproszeń, catering, etc. Oczywiście na miarę Waszych możliwości czasowych i finansowych. Ważne też są dla nas Wasze pomysły i propozycje uświetniające ten Jubileusz.

Prosimy o kontakt w tej sprawie z:  Joanną Szałatą - tel. 914337133 lub 783981818
 

Z serdecznymi pozdrowieniami – w imieniu organizatorów
Joanna Szałata

Kategoria: