Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

    Już w najbliższą sobotę 10.06.2017 przeżywać będziemy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Spotykamy się wszyscy na Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Rodziny, podczas której będziemy dziękować Bogu za przeżyty rok formacji małżeństw z naszej wspólnoty. Będziemy prosić Pana o błogosławieństwo dla małżeństw i osób podejmujących posługi na rekolekcjach letnich organizowanych przez DK naszej diecezji. Zjednoczymy się również w modlitwie o owoce przeżycia rekolekcji dla wszystkich uczestniczących w nich małżeństw. 
    Po Eucharystii wszyscy jesteśmy zaproszeni na agapę, która przybierze formę pikniku rodzinnego. W ramach trwającego Tygodnia Ewangelizacji Szczecina nasza wspólnota będzie ewangelizować na pobliskich Jasnych Błoniach poprzez zabawę, śpiew, tańce i konkursy. Pragniemy pokazać szczęśliwe, radosne rodziny katolickie, rodziców, którzy potrafią bawić się z dziećmi, małżeństwa odważnie kroczące drogą wiary w Chrystusa. 
    To będzie nasze świadectwo i jesteśmy do niego wszyscy wezwani. Każdy może ewangelizować na miarę swoich możliwości. Jedni przez prowadzenie zabaw, konkursów, drudzy poprzez tańce, piosenki z animacją ruchową, inni przy wydawaniu ciast, jeszcze inni przez rozdawanie ulotek, przedstawianie naszej wspólnoty, wreszcie pozostali po prostu przez swoją obecność na pikniku, którą potwierdzą przynależność do tej wspólnoty ludzi wierzących. Nikogo więc nie może zabraknąć. 
Na Eucharystię i agapę zapraszamy również naszych kapłanów, opiekunów kręgów, rejonów.
To piknik, który organizujemy wszyscy razem jako wspólnota uczniów Chrystusa. 
                                        Zapraszamy
                                        Ania i Darek Porazik

Kategoria: