Droga Wspólnoto Domowego Kościoła!

 „…, że nam użyczy tego, 
iż z mocy nieprzyjaciół wyrwani bez lęku służyć Mu będziemy
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.”/Łk 1,73b-75/

9 września 2018r., w Częstochowie podczas uroczystej mszy św. z udziałem Delegata d.s. Ruchu Światło- Życie ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie ks. Marka Sędka, moderatorów diecezjalnych, pary krajowej Domowego Kościoła, par filialnych i diecezjalnych z całej Polski, przyjęliśmy posługę pary diecezjalnej. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że w posłudze tej będzie nam towarzyszył ks. Piotr Listwoń jako moderator diecezjalny DK. Dziękujemy Wam za modlitwę w naszej intencji i za to, że już na początku tej posługi otrzymujemy od Was wsparcie, życzliwość , jesteście gotowi do pomocy i mówicie nam o tym. Chcemy Wam powiedzieć: Dobrze, że jesteście!!!
Kilka słów o nas. Jesteśmy małżeństwem od 22 lat. Mamy troje dzieci. W Ruchu Światło-Życie formowaliśmy się we wspólnotach młodzieżowych od 1987r., przeżyliśmy formację podstawową, posługiwaliśmy jako animatorzy i po zawarciu związku małżeńskiego rozpoczęliśmy naszą drogę do świętości w Domowym Kościele. Jest naszą wielką radością to, że nasze dzieci także poznają charyzmat Ruchu, jeżdżą na rekolekcje i podejmują formację. Pan Bóg wciąż odkrywa przed nami swój plan; stawia zadania w domu, w naszej codzienności – wobec siebie, naszych dzieci, najbliższych, i w Kościele – we wspólnocie kręgu, w parafii, wobec Domowego Kościoła w diecezji. Daje nam takie światło, że radości z tego, że jest naszym Panem i Zbawicielem, że bycie i działanie z Nim daje owoce miłości, że służba innym przynosi pokój serca, nie możemy  pozostawiać dla siebie, dlatego dzielimy się nią z Wami! Przez lata w Domowym Kościele posługiwaliśmy w różny sposób: byliśmy parą animatorską kręgu, parą rejonową, parą odpowiedzialną za diakonię rekolekcyjną, parą animatorską na rekolekcjach i moderatorską pilotowaliśmy krąg. Posługom tym zawsze towarzyszył jakiś trud, często wyrzeczenia, ale Bóg działa w swojej wspólnocie – daje siły i ludzi gotowych do pomocy! Z takim przekonaniem zaczynamy naszą posługę pary diecezjalnej i polecamy Panu Bogu wszystkich członków Domowego Kościoła: 
- małżeństwa, które już podejmują posługi i tych, którzy jeszcze dojrzewają, uczą się, formują,
- małżeństwa, które od razu mówią Panu Bogu „tak” i tych, którzy potrzebują więcej czasu – cieszymy się z Was wszystkich!, 
- małżeństwa, które mogą posługiwać we wspólnocie i tych, którzy posługują wobec starszych, chorych rodziców, dzieci – jesteście dla nas wielkim świadectwem i darem!
- małżeństwa młode i w sile wieku, oraz te, którym sił i zdrowia już brakuje – jesteście naszym skarbem, jesteście nam potrzebni!
Pan Bóg zechciał nas w tym Ruchu i przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, daje nam co dzień odkrywać i poznawać charyzmat Światło-Życie. Przemienia nasze serca; widzimy to najlepiej kiedy sięgamy pamięcią wstecz. 
Uwielbiamy Go w Jego dziełach – widzimy, że są dobre! Pragniemy Mu służyć!
Sługo Boży księże Franciszku Blachnicki! Wstawiaj się za nami!

para diecezjalna Domowego Kościoła – Ania i Hubert Kowalewscy
 

Kategoria: