Diecezjalne spotkanie opłatkowe

 

W święto Świętej Rodziny, 28 grudnia 2014 r., odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe wspólnoty Domowego Kościoła. O godzinie 15.00 zgromadziliśmy się na Eucharystii, której przewodniczył moderator diecezjalny DK ks. Ignacy Stawarz, a koncelebrowali ks. Janusz Szczepaniak, ks. prałat Andrzej Buczma, ks. Krzysztof Banach, ks. Łukasz Wacław oraz o. Bogdan Wroński.

Diakonia liturgiczna zadbała o uroczystą oprawę liturgii. Śpiewy inicjowała i wspomagała diakonia muzyczna - a jak przystało na okres Bożego Narodzenia, nie zabrakło pięknych kolęd radośnie śpiewanych przez całą wspólnotę.

Homilię wygłosił ks. Ignacy. Nawiązał do słów św. Pawła: I bądźcie wdzięczni… I z reguły jesteśmy wdzięczni za dobro, które nas spotkało, za dar miłości, małżeństwa, rodziny, wdzięczni za dar wspólnoty. Ale Pan Bóg zaprasza nas dzisiaj również do wdzięczności za to, czego się wstydzimy, za to, co się stało, a nie chcielibyśmy by się wydarzyło. Mamy dziękować Bogu za upadki, ułomności, odejścia od Boga. To uczy nas wiary w Bożą Opatrzność. Skoro wierzymy, że Bóg nas kocha i z każdego zła może wyprowadzić jeszcze większe dobro, to musimy Mu zaufać, że tak rzeczywiście się stanie. Bóg współdziała we wszystkim, a więc i dziękować mamy za wszystko.

Po mszy, w czasie ogłoszeń, diakonia rekolekcyjna zaprosiła wszystkich do uczestniczenia w rekolekcjach zimowych: ORAR II st. w Wisełce i w rekolekcjach tematycznych w Szczecinie. Potem para diecezjalna - Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie - poprosili o modlitwę w intencji wyborów nowej pary krajowej DK, które odbędą się 10 stycznia 2015 r. podczas krajowego spotkania opłatkowego DK w Zduńskiej Woli.

Następnie udaliśmy się do refektarza, gdzie ks. Ignacy pobłogosławił opłatki i przy śpiewie kolęd mogliśmy się nimi dzielić składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Był to czas serdeczności, bliskości, radości bycia wśród przyjaciół i wdzięczności za dar wspólnoty.Do tego można było jeszcze posmakować przeróżnych smakołyków, ciast, owoców, jak też ugasić pragnienie ciepłą kawą, herbatą czy też chłodnym sokiem.

Diakonia słowa zadbała o nasze pragnienia duchowe, rozkładając stoisko z pozycjami formacyjnymi i nie tylko, umożliwiając ich zakup.

Po blisko trzech godzinach rozstawaliśmy się napełnieni życzliwością, serdecznością, radością, że w to święto Świętej Rodziny mogliśmy się tak licznie spotkać, my - rodziny DK, które pragną być blisko Boga, dążą do świętości razem ze współmałżonkiem, dbają o wychowanie dzieci w wierze.

I dziękujmy Bogu za WSZYSTKO !!
Ania i Darek Porazikowie

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

GALERIA ZDJĘĆ
 

Kategoria: