Diecezjalne spotkanie opłatkowe

Niedziela 9 stycznia to był radosny czas diecezjalnego spotkania opłatkowego rodzin Domowego Kościoła. Cieszymy się, że w dniu patronalnym księży moderatorów wspólnie z nami obecni byli: moderator krajowy DK ksiądz Marek Borowski, moderator diecezjalny DK ksiądz Janusz Szczepaniak oraz moderator rejonu Police ksiądz Krzysztof Pokorski i ksiądz Tomasz Kancelarczyk.


 

Rozpoczynając ten dzień zjednoczyła nas Eucharystia, w czasie której mogliśmy wysłuchać głębokiej nauki głoszonej przez księdza Marka. Przypomniał nam o potrzebie nawrócenia, postawie autentycznego spojrzenia na siebie. Wskazał drogę do tego, by każdy obmył się z win i pożegnał w sobie starego człowieka. Nikt z nas nie jest człowiekiem doskonałym, nie mamy prawa osądzać kogoś na drodze do świętości: „Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi knotka o nikłym płomyku”. Podkreślił znaczenie chrztu, pozostawiając nam zadanie: Czy znasz owoce chrztu św. w twoim dzisiejszym życiu? Czy pamiętasz kiedy i gdzie byłeś ochrzczony, narodziłeś się dla Boga?  W przeżywaniu Eucharystii pomogła nam bardzo dobrze przygotowana oprawa liturgiczna od strony diakonii liturgicznej, muzycznej oraz przez rejon Myślibórz, który zadbał o komentarze, liturgię słowa i dary.

Po wspólnie przeżytej Eucharystii udaliśmy się do seminaryjnego refektarza przygotowanego odświętnie przez rejon Śródmieście. Tam po odczytaniu fragmentu Ewangelii, podzieleniu się opłatkiem i świątecznych życzeniach, rozpoczęliśmy wspólne spotkanie opłatkowe ubogacone kolędowaniem.

Bogu dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas, niech Dzieciątko Jezus  rodzi się w naszych sercach nie tylko na święta, ale każdego dnia!

zdjęcia w GALERII