Diecezjalna Wigilia Paschalna
paschaDrodzy Bracia i Siostry !

W imieniu Diakonii Ewangelizacji pragniemy zaprosić Was bardzo serdecznie na Diecezjalną Wigilię Paschalną

Jest to niewątpliwa radość i łaska Boża, że w tym roku możemy po raz pierwszy przeżywać wspólnie najważniejsze święto w życiu każdego chrześcijanina jakim jest ZMARTWYCHWSTANIE NASZEGO PANA!

Zgodnie z bardzo dawną tradycją ta noc powinna być czuwaniem na cześć Pana (Wj 12,42).

„Wierni posłuszni upomnieniu Ewangelii (Niech biodra wasze będą przepasane i zapalone pochodnie! A wy bądźcie podobni do ludzi oczekujących swego pana, kiedy z uczty weselnej powróci, aby mu zaraz otworzyć, gdy nadejdzie i zakołacze – Łk 12,35nn), trzymając w rękach zapalone świece powinni być podobni do ludzi, którzy oczekują swego PANA, aby,gdy powróci, zastał ich czuwających i zaprosił ich do swego stołu” (Mszał rzymski)

Rozpoczęcie czuwania o godz. 21:00 w Kaplicy Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu, po liturgii zapraszamy na Agapę. Przewidywany czas trwania liturgii ok. 4 godzin.

Kaplica jest ogrzewana i dla każdego będzie miejsce siedzące. Obok kaplicy  będą przygotowane sale do ewentualnego położenia dzieci (proszę zabrać ze sobą śpiwór i karimatę).

Zaproszenie jest skierowane również do Waszych bliskich, przyjaciół  i znajomych.

W związku z tym, że musimy przygotować odpowiednią ilość miejsc prosimy o informacje najpóźniej do 28 marca na  e-mail  ile osób przyjdzie na Paschę i kto zostanie na Agape.

Kontakt: mariol.k@o2.pl