Czas, kiedy On mówił

 

Rekolekcje ewangelizacyjne (2015 rok - Mrzeżyno)

Bóg nas przytrzymał za rękę z powszedniego pędu. Tak jak przed wiekami Izraelitom, tak i nam powiedział „Szema Izrael - Słuchaj Izraelu, Jam jest Twoim Bogiem, Jam jest Jedyny”. I to był właśnie czas kiedy On mówił. To był czas słuchania, brania pełnymi garściami Słowa. Pan dawał i w zamian nic od nas nie chciał, prócz przyjęcia tego Słowa. I dał nam jak zwykle więcej, niż prosiliśmy. Zatroszczył się o wszystko perfekcyjnie: od posługi kapłana, diakona po posługę wszystkich odpowiedzialnych. Zatroszczył się o nasze dzieci, jedzenie i… pogodę.

Dał nam wspólnotę innych małżeństw, abyśmy wspólnie ubogacali się swoją obecnością i doświadczeniem. We wszystkich  wypowiedzianych świadectwach Jezus dawał wyraz Swojej zazdrosnej miłości o każdego z nas. Chce być szczególnie tam, gdzie przestrzeń naszego życia nie jest Nim wypełniona. Chce też opatrywać rany ciężkich i niezrozumiałych dla nas  doświadczeń.

W Mrzeżynie Pan przytulił nas do Siebie mocniej (albo to my daliśmy się przytulić). Bóg nie chce, by ten czas rekolekcji był tylko miłym wakacyjnym wspomnieniem. Oczekuje czegoś więcej – trwania z Nim w komunii przez cały czas. Więc… uzdolnij nas do tego Panie! Chwała Panu i dzięki za wszystko!

Agata i Zbyszek Kanarek

Kategoria: