Bóg przemawiał do mnie

Rekolekcje to dla mnie przede wszystkim doświadczenie niesamowitej bliskości Boga. Czas, kiedy niemal w każdej chwili mogę Go spotkać, który przemawia do mnie na wiele różnych sposobów.
 
Na rekolekcjach OR II stopnia w Mrzeżynie przede wszystkim doświadczyłam bliskości Boga poprzez codzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i "namiotu spotkania" przy Jego obecności. To coś, czego nie da się niczym zastąpić. Po powrocie do domu to właśnie tego najbardziej brakuje...chciałoby się zawsze kontemplować Słowo Boze przy Najświętszym Sakrmanecie, a w zabieganej codzienności taka możliwość zdarza się sporadycznie.
Kolejna wielka rzecz na reklolekcjach to codzienna Eucharystia, możliwość codziennego karmienia się Jego Ciałem...
Bóg delikatnie przychodzacy w sakramencie Pokuty i Pojednania i dający pokój w sercu, którego tak potrzebowałam...
 
Bóg przemawiał do mnie również przez drugiego czlowieka. Dobroć i wsparcie innych ludzi pokazywało mi, że Bóg naprawdę jest obecny w drugim człowieku.
Świadectwo życia innych uczestników bardzo mnie umocniło w moich codziennych zmaganiach. Bardzo cenne jest też dla mnie poczucie, że dzięki DK nie jestem sama. Jestem we wspólnocie, która nie jest mocna swoją własną mocą ale mocą z wysoka!
 
Ostatnia ważna rzecz to przeżycie modlitwy małżonków i dialogu małżeńskiego. Rekolekcje zbliżyły mnie do męża, pokazały jak wiele pracy i modlitwy wciąż potrzebuje nasze małżeństwo i ukazały wartość i sens jedności małżeńskiej.
 
Pozdrawiam
Z Bogiem
Emilia Rosiak
Kategoria: