Bóg pomaga tym, którzy służą

 

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia (2014 rok)

W tym roku pojechaliśmy na rekolekcje do Mrzeżyna na ORAR II stopnia. Po raz pierwszy jako para prowadząca, odpowiedzialna za całe rekolekcje. Zgłaszając się do diakonii rekolekcyjnej nie do końca byliśmy świadomi wszystkich zadań, jakie są przed nami. Ale Pan Bóg cały czas nas prowadził jak kochający ojciec, każdego dnia otwierał kolejne zamknięte drzwi.

Parę miesięcy przed rekolekcjami zaczęliśmy powierzać w codziennej modlitwie Panu Bogu naszą nową posługę. A on nas słuchał i działał…

Postawił na naszej drogi ludzi, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu rekolekcji: ks. Jacka -  wieloletniego moderatora diecezjalnego, który zgodził się posługiwać na rekolekcjach; Ewę Jarczak, która wzięła na siebie kwestie finansowe i nie tylko; diakona Piotra, gotowego iść nam z pomocą przez 24 godziny na dobę; rozśpiewaną Dorotę; Jolę i Krzysztofa z całym zastępem młodzieży, w tym naszą córką, wspaniale opiekujących się dziećmi.

Pan Bóg tak pokierował naszym życiem, że znalazł też nam czas na przygotowanie się do rekolekcji - ja zostałam wysłana z pracy na zaległy urlop, Adam był przez miesiąc na zwolnieniu lekarskim z powodu kontuzji kolana.

Dzięki temu jechaliśmy na rekolekcje tak po ludzku przygotowani. Od samego przyjazdu modliłam się bardzo o wewnętrzny pokój i opanowanie w sytuacjach nagłych (jestem z natury osobą wybuchową). I już w drugim dniu otrzymałam podczas namiotu spotkania taki wszechogarniający pokój, który - jak się później okazało - był odczuwalny przez wszystkich uczestników.

Co jeszcze otrzymaliśmy? Świadomość, że Bóg daje talenty i pomaga tym którzy służą drugiemu człowiekowi.

Mogliśmy także obserwować przemianę naszej córki, jak z zamkniętej osoby, zmieniła się w otwartą na potrzeby dzieci osobę, prowadzącą we wspaniały sposób pogodne wieczory dla całej wspólnoty.
Jesteśmy świadomi swoich braków i niedoskonałości, ale służenie wspólnocie daje siłę i moc zmiany siebie samego oraz otoczenia. Służenie wspólnocie to dar nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dar dla samego siebie.

Na koniec chcemy złożyć szczególne podziękowania uczestnikom rekolekcji za ich czynny udział i pragnienie odkrywania na nowo Bożego daru, jakim jest wspólnota Domowego Kościoła.

Helena i Adam

Kategoria: