Adwentowy dzień skupienia Wspólnoty Dzieci Bożych

 

„Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”

17 grudnia 2011r.Wspólnota Dzieci Bożych uczestniczyła w Adwentowym Dniu Skupienia w Myśliborzu. Była nas pięćdziesiątka dzieciaków i troje animatorów: ciocia Jola, ciocia Iwonka, wujek Andrzej oraz niesamowity diakon Michał. Na miejscu spotkaliśmy się z ks. Piotrem i ks. Maciejem.

 

Cały dzień upłynął nam w miłej atmosferze. Czas na zawiązanie wspólnoty spędziliśmy wśród zabaw i śpiewu.  Potem była konferencja o wdzięczności wobec ludzi, a szczególnie wobec rodziców. W czasie przerwy mogliśmy posilić się pysznymi ciastami, które upiekły nasze mamy-za to im wielkie DZIĘKI. Pełni energii ruszyliśmy do pracy w grupach, która polegała na tym, by znaleźć jak najwięcej rzeczy ,za które trzeba i warto dziękować. Na podsumowaniu, okazało się, że byliśmy bardzo twórczy. Jedni rysowali, inni zrobili całe spisy, jeszcze inni ułożyli piosenkę, w której dziękowali Bogu za różne rzeczy i doświadczenia w swoim życiu. Po pysznym obiedzie był spacer  i krótka wizyta w kościele, gdzie mogliśmy ucałować relikwie św. Siostry Faustyny i błogosławionego ks. Michała Sopoćki. Po powrocie spotkaliśmy się w kaplicy na nabożeństwie pokutnym, gdzie wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty. O godzinie 15.00 wraz z siostrami odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i uczestniczyliśmy w Eucharystii. To był punkt kulminacyjny wyrażania naszej wdzięczności. Słowami wypowiadanych modlitw, śpiewem, oklaskami, wyrażaliśmy Panu Bogu to, za co jesteśmy Mu wdzięczni. To był niesamowity czas doświadczenia tego, że Bóg nas kocha i zrozumienia, że okazywanie wdzięczności jest jednocześnie okazywaniem miłości.

Wracaliśmy ubogaceni nowymi doświadczeniami, przepełnieni radością przebywania z Bogiem we wspólnocie. Składamy podziękowanie wszystkim tym, którzy umożliwili nam spędzenie tego  dnia skupienia w Myśliborzu.

BÓG ZAPŁAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!

GALERIA ZDJĘĆ

Jola Marcyniuk