2013.02.23 Wielkopostny Dzień Wspólnoty rejonu Niebuszewo

 

W sobotę, 23 lutego 2013 roku, w parafii p.w. św. Antoniego z Padwy na szczecińskim Warszawie, odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty członków Domowego Kościoła rejonu Niebuszewo.
Takie dni, jak Wielkopostny Dzień Wspólnoty, pozwalają zatrzymać się na chwilę refleksji w pędzie dzisiejszego życia. Jest to okazja do wysłuchania skierowanego do małżonków słowa kapłana, adoracji Najświętszego Sakramentu, skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestnictwa w Eucharystii.

Spotkanie na Warszewie było dla zgromadzonych piękne i wymagające zarazem – ks. Paweł Kasprzyk zadał nam ważne pytania: czy przypadkiem nie marnujemy błogosławionego czasu Wielkiego Postu? Jaka jest tak naprawdę nasza miłość do małżonka, bliźnich, nieprzyjaciół? Przypomniał także, jak ważne jest to, aby stawiać sobie wymagania. My, jako ludzie wierzący, powinniśmy podnosić sobie zawsze wyżej poprzeczkę w relacjach z drugim człowiekiem. Naśladując Chrystusa mamy dawać bezinteresownie bliźnim siebie, swój czas, uwagę i zaangażowanie i nie zapominać przy tym, że chrześcijaństwo jest religią radości, że uśmiechem i pogodą serca możemy wspaniale ewangelizować.

Ten temat pięknie uzupełniły spotkania w grupach, podczas których dyskutowaliśmy, jak reagujemy na trudności w komunikacji oraz jak możemy je pokonywać. Doszliśmy do wniosku, że postawa pełna szacunku, otwartości i pokory jest kluczem do dobrych relacji z ludźmi.

Całe spotkanie zakończyła uczta agape. Tutejszy krąg Domowego Kościoła wspaniale nas wszystkich ugościł. Do naszych domów wracaliśmy umocnieni na ciele i na duchu. Mamy nadzieję, że rejonowy czas skupienia, wyciszenia, pomoże nam bardziej świadomie przeżyć czas Wielkiego Postu.

Kasia i Maciek Nejmanowie